«نقد کتاب فرهنگ‌مردم شیراز در دوران سعدی و حافظ»

مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ سیصدوسی‌ونهمین نشست حافظانه را با موضوع بررسی و نقد کتاب «فرهنگ مردم شیراز در دوره‌ی سعدی و حافظ» برگزار می‌کند.
این نشست روز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ برای عموم علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

در این نشست که با حضور مؤلفان اثر ترتیب یافته است، دکتر محمدرضا صرفی، استاد دانشگاه کرمان که نامی شناخته‌شده در حوزه‌ی پژوهش‌های فرهنگ عامه دارد و دکتر فهیمه حیدری، پژوهشگر، کتاب یادشده را بررسی و نقد خواهند کرد.
این کتاب که گوشه‌ای از فرهنگ مردم شیراز در قرن هفتم و هشتم را باز می‌نماید، به همت دکتر فرزانه معینی، دکتر مدینه کرمی، دکتر انسیه هاشمی قلاتی و دکتر ابراهیم اکبری تألیف شده است.
گفتنی‌ست کتاب «فرهنگ مردم شیراز در دوره‌ی سعدی و حافظ» یکی از کتاب‌های مجموعه‌ی یازده جلدی «دو سده سخنوری‌» است که در سال 98 به سرویراستاری دکتر کاووس حسن‌لی منتشر شده است. این کتاب برگزیده‌ی بیست‌وپنجمین جایزه‌ی کتاب سال اصفهان در بخش فرهنگ عامه است که به همت نشر خاموش انتشار یافته است.

یادآور می‌شود سلسله‌نشست‌های علمی مجازی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مدیریت فرهنگی و مرکز پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

این نشست به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و از مسیر:
https://www.aparat.com/farhangi.shirazu/live
و همزمان صفحه‌ی رسمی مرکز حافظ‌شناسی در اینستاگرام به آدرس:
https://www.instagram.com/hafezstudiescenter/?hl=en
قابل دسترسی است.

ورود برای عموم علاقه‌مندان از طریق لینک‌های اعلام‌شده آزاد است.

روابط عمومی مرکز حافظ‌شناسی