مجله‌ی حافظ‌پژوهی

مجله‌ی تخصصی حافظ‌پژوهی (دوفصل‌نامه) با رویکرد علمی‌پژوهشی و با هدف انتشار دستاوردهای تازه و گسترش پژوهش‌های حافظانه منتشر می‌شود. در این مجله، نتیجه‌ی علمی تحقیقات مربوط به حافظ در قالب مقاله به چاپ می‌رسد.

انتشار این مجله، یکی از فعالیت‌های علمی‌پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ است. هر مقاله‌ای که به‌گونه‌ای با زندگی، شعر و اندیشه‌ی حافظ پیوند داشته باشد، در مجله‌ی حافظ‌پژوهی بررسی و داوری می‌شود. استادان، دانشجویان و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را برای انتشار در این مجله به سامانه‌ی‌ jhp.hafezstudies.com  ارسال فرمایند.

نسخه‌ی الکترونیکی مقالات این مجله در سامانه‌ی یادشده، پرتال جامع علوم انسانی و پایگاه‌های www.ricest.ac.ir  و www.hafezstudies.com  نمایه می‌شود و در دسترس علاقه‌مندان است.

گفتنی‌ست بیست‌ویک شماره از شماره‌های پیشین این مجله در قالب دفترهای سالانه‌ی حافظ‌پژوهی منتشر شده و از سال ۱۳۹۸ در قالب یک مجله‌ی علمی‌تخصصی و به صورت دوفصل‌نامه به کار خود ادامه داده است.

در پی امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان مرکز حافظ‌شناسی و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران،‌ از نیمه‌‌ی دوم سال ۱۴۰۰ دوره‌ی جدید این مجله، به صورت مشترک و با همکاری انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی انتشار خواهد یافت.

شماره‌های انتشاریافته در دوره‌ی جدید این نشریه،‌ مطابق با شیوه‌نامه‌ی ارزیابی و رتبه‌بندی نشریات علمی مصوب دوم شهریور ۱۳۹۸،‌ به‌زودی در فرایند ارزیابی سامانه‌ی نشریات علمی وزارت علوم قرار خواهند گرفت.

دفتر دهم حافظ ‌پژوهی

دفتر دهم حافظ‌پژوهی دربردارنده‌ی متن مقالات و سخنرانی­‌های یادر…

دفتر هفتم حافظ پژوهی

/
دفتر هفتم حافظ‌­پژوهی دربرگیرنده‌ی متن مقالات و سخنرانی‌­های یادروز…
دفتر اول